logo logo logo logo logo logo

STARTOVACÍ BATERKY PRO AUTA I MOTORKY

O firmě

 

Hlavní činností naší firmy je maloobchodní a velkoobchodní prodej startovacích baterií a kompletní služby v oblasti startovacích baterií od poradenství až po zpětný odběr použitých olověných baterií.

 Naše firma má obchodní zastoupení značek Varta, Perion a Optima. Baterie Perion a většina baterií Varta, které prodáváme vyrábí firma Johnson Controls Autobaterie, spol.s r.o. v České Lípě. Tato firma je největším výrobcem startovacích baterií v České republice a je součástí koncernu Johnson Controls, což  je největší výrobce startovacích baterií na světě.

 Zákazníkům nabízíme baterie při jejichž výrobě jsou použity nejmodernější technologie výroby. Tyto baterie mají výbornou konstrukci a kvalitu použitých materiálů což je základem pro spolehlivou funkci a dlouhou životnost baterie. Při poskytování poradenství a služeb využíváme své dlouholeté praktické zkušenosti a profesionální měřící a nabíjecí techniku.

 Našimi zákazníky jsou motoristé hlavně z regionu Brno - venkov, firmy zabývající se dopravou, stavebnictvím nebo zemědělstvím a dále pak firmy zabývající se prodejem autodílů nebo servisem motorových vozidel. Většina uvedených firem sídlí v regionech Brno - venkov, Brno – město, Břeclavsko a Znojemsko.

 Od roku 2009 využíváme nové sidlo firmy v Rajhradě na ulici Stará pošta č.p. 829, kde máme prodejnu, sklad, kancelář, sociální a technické zázemí firmy a vlastní oplocené parkoviště. Pro rozvozy zboží k zákazníkům používáme dva firemní automobily.  

 Na skladě máme více než 120 typů a provedení baterií pro motocykly, osobní, nákladní a speciální motorová vozidla. Takže zákazníkům nabízíme  baterie, které svými rozměry, pólováním, typem pólových vývodů, typem uchycení, kapacitou, startovacím proudem a provedením vyhovovují vozidlům, které mají startovat. Od založení firmy jsme dodali našim zákazníkům několik desítek tisíc startovacích baterií, takže námi dodané baterie startují každý den tisíce motorových vozidel.

 AUTOBATERIE Jelínek je rodinná firma, která byla založena 1.března 1991 jako sdružení fyzických osob Miloše Jelínka a Rudolfa Jelínka v Hrušovanech u Brna. Dne 1.listopadu 1996 přistoupil do sdružení Dalibor Jelínek. Do roku 1997 se nám podařilo postavit a zkolaudovat sklady, servisní zázemí a manipulační plochu. Do roku 2000 jsme vybudovali a rozšířili firemní prodejnu a parkoviště. Dne 1.května 2001 odešel do důchodu a ze sdružení vystoupil Rudolf Jelínek. V současné době je tedy AUTOBATERIE Jelínek sdružením fyzických osob Miloše Jelínka a Dalibora Jelínka. Protože původní provozovna v Hrušovanech u Brna přestávala vyhovovat našim potřebám a neumožňovala další rozvoj naší firmy. Začali jsme shánět lépe umístěné a vhodnější prostory pro naši provozovnu. Ale protože se nám nepodařilo sehnat vyhovující prostory na vhodném místě, rozhodli jsme se pro shánění pozemku a stavbu nového sídla naší firmy. V letech 2003 a 2004 se nám podařilo v Rajhradu koupit parcely vhodné ke stavbě nového firemního areálu. V letech 2005 a 2006 jsme začali s přípravami stavby a v prosinci 2006 jsme získali stavební povolení ke stavbě prodejny autodílů. Během let 2007 a 2008 jsme postavili novou firemní budovu s parkovištěm. V roce 2009 se nám podařilo stavbu dokončit a zkolaudovat. Od 29.9.2009 jsme přestěhovali naši firmu do nového areálu v Rajhradu.